Results for Wilmington, NC
PRIMARY INT CLASSICAL
1. DONNA AHNLA FILLE MAL GARDEE - Independent
2. KATE BEARD
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
3. ADDIE GOODWIN
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
4. FIONA JACKSON
VARIATION FROM PAQUITA - LEAP Performing Arts Academy
5. SLOANE HALL
CUPID - The Southern Strutt
6. SOFIE WRIGHT
POINTER FAIRY - The Southern Strutt
7. VERA LEMAR
CUPID - The Southern Strutt
8. HARPER STIGLBAUER
PAQUITA - The Southern Strutt
9. TESSA SCHATZEL
VARIATION FROM PAQUITA - SI Dance, LLC
10. KATY LIU
TALISMAN - MorningStar Dance Academy of Atlanta
PRIMARY COM CLASSICAL
1. JASMINE CAOGRADUATION BALL - MorningStar Dance Academy of Atlanta
2. TESSA HASSELL
BLUEBIRD VARIATION - Outer Banks Dance Academy
3. TINSLEY WALLACE
VARIATION FROM HARLEQUINADE - Ballet Academy of Chapel Hill
4. OLIVIA WALLACE
FAIRY DOLL VARIATION - Ballet Academy of Chapel Hill
5. BRINLEY EVANS
PAQUITA - The Southern Strutt
6. ESTELLA KANG
VARIATION FROM COPPELIA - Ballet Academy of Chapel Hill
7. PEYTON WILSON
VARIATION FROM PAQUITA - Precision Ballet Company
8. CHARLOTTE BRAYMAN
AURORA - The Southern Strutt
9. COLLINS GLENN
LITTLE GIRL - The Southern Strutt
10. ALLIE FAIR NICHOLLS
VARIATION FROM COPPELIA - Precision Ballet Company
11. FINLAY CLARKE
LA FILLE MAL GARDÉE - The Southern Strutt
12. ADDISON WILLIAMS
FAIRY VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - Ballet Academy of Chapel Hill
13. TRESSLEE YOUNG
VARIATION FROM DON QUIXOTE - Precision Ballet Company
14. TAISIYA COLLINS
FAIRY DOLL VARIATION - Precision Ballet Company
15. HANNAH LAMBERT
VARIATION FROM LA FILLE MAL GARDEE - Ballet Academy of Chapel Hill
PRIMARY INT CONTEMPORARY
1. AVA WILKINSSECRET GARDEN - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
2. KATY LIU
PIXELATED - MorningStar Dance Academy of Atlanta
3. FIONA JACKSON
SAND - LEAP Performing Arts Academy
4. LILY-PARKER BROOKS
GYPSY SOUL - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
5. ELEANOR BERNARD
ME AND MY MIND - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
PRIMARY COM CONTEMPORARY
1. TINSLEY WALLACEBROKEN WING - Ballet Academy of Chapel Hill
2. COLLINS GLENN
FALLEN ANGEL - The Southern Strutt
3. BRINLEY EVANS
SILENT NIGHT - The Southern Strutt
4. CHARLOTTE BRAYMAN
MEMORY - The Southern Strutt
5. JASMINE CAO
CHILDHOOD - MorningStar Dance Academy of Atlanta
6. TESSA HASSELL
ECHOS OF THE HEART - Outer Banks Dance Academy
7. ADDISON WILLIAMS
THIS MOMENT - Ballet Academy of Chapel Hill
8. ALLIE FAIR NICHOLLS
JUXTAPOSITION - Precision Ballet Company
9. ESTELLA KANG
SKYFALL - Ballet Academy of Chapel Hill
10. OLIVIA WALLACE
WIND - Ballet Academy of Chapel Hill
PRE-COMPETITIVE INT CLASSICAL
1. AMY DUVARIATION FROM GRADUATION BALL - Campaneria Ballet School
2. DEMI LEMAR
CUPID - The Southern Strutt
3. ANNACAMERON MCGLOHORN
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
4. KINSLEY GOLDIN
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
5. LILA BRAYMAN
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
6. MARLEY EVANS
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
7. HAYDEN WOOD
PRINCESS FLORINE - The Southern Strutt
8. ELSPETH CHARBONEAU
FAIRY DOLL - R. Charboneau Ballet Coaching
PRE-COMPETITIVE COM CLASSICAL
1. MADDIE BARKERVARIATION FROM GRADUATION BALL - Precision Ballet Company
2. JULIET MCDANIEL
VARIATION FROM HARLEQUINADE - Precision Ballet Company
PRE-COMPETITIVE COM CONTEMPORARY
1. JULIET MCDANIELCONSCIOUS REALM - Precision Ballet Company
2. MADDIE BARKER
ALLUSION - Precision Ballet Company
JUNIOR INT CLASSICAL
1. LILY DENGLA ESMERALDA - MorningStar Dance Academy of Atlanta
2. REAGAN GUNNELS
FLAMES OF PARIS - North Atlanta Dance Academy
3. JENNIFER KU
COPPELIA - MorningStar Dance Academy of Atlanta
4. EMMA YU
KITRI ACT III VARIATION - N&D Ballet
5. RILEY ROLLINSON
CUPID VARIATION - Outer Banks Dance Academy
6. AVERY WANG
DON QUIXOTE - MorningStar Dance Academy of Atlanta
7. CATHERINE FALZONE
LE CORSAIRE - Alius Dance School
8. PENELOPE GREENE
LILAC FAIRY VARIATION - Outer Banks Dance Academy
9. RHYAN YOUNG
CUPID VARIATION FROM DON QUIXOTE - LEAP Performing Arts Academy
10. GRACE YANG
GRADUATION BALL - MorningStar Dance Academy of Atlanta
JUNIOR COM CLASSICAL
1. ELLA QUINSWANILDA VARIATION - Mobile Ballet
2. BENNETT DUNLAP
RAYMONDA DREAM SCENE VARIATION - Ballet Virginia
3. ADDY BROWN
LULLY'S GAVOTTE - Classic Dance Academy
4. SOFIA SANCHEZ
PAQUITA - North Atlanta Dance Academy
5. SYDNEY STERLING
KITRI VARIATION ACT III - Palmetto Conservatory of Dance
6. SIBRINA ROBINSON
PEASANT PAS VARIATION FROM GISELLE - Columbia Conservatory of Dance, Inc
7. EMMA SZNOLUCH
THE TALISMAN - Academie de Ballet
8. SAVANNAH BEASLEY
VARIATION FROM THE SLEEPING BEAUTY - LEAP Performing Arts Academy
9. LILY-GRACE SHOOK
PAQUITA VARIATION - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
10. ANNA MARIA KRAKOWIAK
KITRI ACT 3 - Independent
11. ADDYSON DRAGO
SWANHILDA VARIATION FROM COPPELIA - Addyson Drago
12. HAYLEY MYERS
LA FILLE MAL GARDÉE - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
13. SOHPIA NAVARRO
KITRI VARIATION ACT I - Palmetto Conservatory of Dance
14. BRANTLEY MEADOR
ACT 1 VARIATION FROM DON QUIXOTE - Ballet Academy of Chapel Hill
15. BROOKLYN BRYAN
VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - Precision Ballet Company
JUNIOR INT CONTEMPORARY
1. MADALYN O'NEALHAPPINESS CANNOT WAIT - Outer Banks Dance Academy
2. RILEY ROLLINSON
DISMANTLE - Outer Banks Dance Academy
3. LILY DENG
ARUANA SONG - MorningStar Dance Academy of Atlanta
4. EMMA YU
TEMPUS FUGIT - N&D Ballet
5. REAGAN GUNNELS
THE OPTIMIST - North Atlanta Dance Academy
6. JENNIFER KU
PARASOMNIA - MorningStar Dance Academy of Atlanta
7. AVERY WANG
CHEEKY DEVIL - MorningStar Dance Academy of Atlanta
8. RHYAN YOUNG
HOLD ON - LEAP Performing Arts Academy
9. GRACE YANG
RESTLESS - MorningStar Dance Academy of Atlanta
10. FINLEY MCRAE
CIRCONVOLUTIONS - To The Pointe Dance & Arts Academy
JUNIOR COM CONTEMPORARY
1. BENNETT DUNLAPDIVINITY - Ballet Virginia
2. BRANTLEY MEADOR
WHITE DRESS - Ballet Academy of Chapel Hill
3. ADDYSON DRAGO
A PALÉ - Addyson Drago
4. SOHPIA NAVARRO
THE PERFECT STORM - Palmetto Conservatory of Dance
5. KATARINA ROSARIO-SOTO
FROM THE DUST - Ballet Academy of Chapel Hill
6. MORGAN TORREZ
BREEZEBLOCKS - Classic Dance Academy
7. ELLA QUIN
CHEVAUCHEÉ CELESTE - Mobile Ballet
8. SYDNEY STERLING
IPNOTICA - Palmetto Conservatory of Dance
9. SIBRINA ROBINSON
EVERCHANGING - Columbia Conservatory of Dance, Inc
10. BROOKLYN BRYAN
PERSONIFICATION - Precision Ballet Company
11. EMMA SZNOLUCH
CLARE DE LUNE - Academie de Ballet
12. ADDY BROWN
THE TREES - Classic Dance Academy
13. AYLA WOOD
MOMENTARY - Precision Ballet Company
14. MIA SANCHEZ
TO THE SKY - Riverwalk Youth Ballet
15. ANNA MARIA KRAKOWIAK
THE JOURNEY - Independent
SENIOR INT CLASSICAL
1. HASAN BROWNVARIATION FROM TALISMAN - Campaneria Ballet School
2. CLAIRE ADKINS
VARIATION FROM PHARAOH'S DAUGHTER - SI Dance, LLC
3. JULIA THACKER
PAS DE TROIS VARIATION FROM SWAN LAKE - LEAP Performing Arts Academy
4. AVY JOHNSON
THE AWAKENING OF FLORA - Academie de Ballet
5. ISABELLE BARTELS
LE CORSAIRE ODALISQUE VARIATION - metayer Conservatory for the arts
6. PRESLEIGH PINA
KITRI ACT I - Alius Dance School
7. ADYSON SANDERS
SWANILDHA COPPELIA VARIATION - metayer Conservatory for the arts
SENIOR COM CLASSICAL
1. MEGHAN GUTOWSKIGULNARE VARIATION - Alabama Dance Academy
2. KAITLYN FOX
KITRI - Columbia Conservatory of Dance, Inc
3. ELIZABETH RINGOLD
LA ESMERALDA VARIATION - Mobile Ballet
4. ELIZABETH-GRAY RIVERS
PAS D'ESCLAVE VARIATION - Ann Brodie's Carolina Ballet Center for Dance Education
5. LAUREN GORDON
VARIATION FROM PAQUITA - Riverwalk Youth Ballet
6. SARAH HUDZIK
ODETTE VARIATION FROM SWAN LAKE - Alabama Dance Academy
7. EMILY GRACE FLORIO
VARIATION FROM LA FILLE MAL GARDEE - Alabama Dance Academy
8. AYLA FLOWERS
GAMZATTI - CityDance Conservatory
9. CAMPBELL BASTOS
AWAKENING OF FLORA - Columbia Conservatory of Dance, Inc
10. BRIANNA SHAND
KITRI VARIATION ACT 1 - Academie de Ballet
11. MARIAH BINDER
LAURENCIA - Academie de Ballet
12. MADISON NEWMAN
GAMZATTI VARIATION - Academie de Ballet
13. VIVIANNA OLANDER
VARIATION FROM DON QUIXOTE - Riverwalk Youth Ballet
14. CAROLINE SNOW
TALISMAN VARIATION - Mobile Ballet
15. AIDAN CHARBONEAU
FLAMES OF PARIS - R. Charboneau Ballet Coaching
SENIOR INT CONTEMPORARY
1. SKYE DAVISAGAPE - Alius Dance School
2. JULIA THACKER
PHOENIX RISING - LEAP Performing Arts Academy
3. ELLIANA MADDOX
TBD - Riverwalk Youth Ballet
4. AVA REEVES
CORDIS - Alius Dance School
SENIOR COM CONTEMPORARY
1. MEGHAN GUTOWSKITRANSCENDENCE - Alabama Dance Academy
2. AYLA FLOWERS
AMIDST THE CHAOS - CityDance Conservatory
3. ELIZABETH RINGOLD
ALKE - Mobile Ballet
4. NEVAEH PLATEK
CHANGES - Riverwalk Youth Ballet
5. LAUREN GORDON
STUDY OF THE INVISIBLE - Riverwalk Youth Ballet
6. KAITLYN FOX
MY ENEMY - Columbia Conservatory of Dance, Inc
7. VIVIANNA OLANDER
AN ODE TO LOVE LOST - Riverwalk Youth Ballet
8. CAROLINE SNOW
"IN MY OWN TIME" - Mobile Ballet
9. SARAH HUDZIK
OBSCURA - Alabama Dance Academy
10. RUBY PURVIS
DESPONDENCY - Precision Ballet Company
11. ELISE HUEFFED
RAINDROP - Adage Ballet Academy
12. EMILY GRACE FLORIO
VALSE - Alabama Dance Academy
13. AIDAN CHARBONEAU
LUNATIC ON THE LAWN - R. Charboneau Ballet Coaching
14. MARY GLYNN PATTON
FARTHEST STAR - Alabama Dance Academy
15. RILEY ROUCEK
SADNESS LEAVES ME - Academie de Ballet
PRIMARY COMPETITIVE DUO/TRIO
1. ANGEL BY THE WINGSMadalyn O'Neal, Tessa Hassell - Outer Banks Dance Academy
JUNIOR COMPETITIVE DUO/TRIO
1. BOMBARDMENTCharlee Wilson, Macy Dreyer - Riverwalk Youth Ballet
PRIMARY COM ENSEMBLE
1. Electromagnetic Spectrum - Precision Ballet Company2. Terra Mater - Precision Ballet Company
3. Particles of Self - Precision Ballet Company
JUNIOR INT ENSEMBLE
1. Waltz - MorningStar Dance Academy of Atlanta2. Awakening - LEAP Performing Arts Academy
3. Moments... - Alius Dance School