Results for Atlanta, GA

PRIMARY INT CLASSICAL

1. SARAH SHIKHEL
LA FILL MAL GARDEE - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. ALYSHA WU
GRADUATION BALL - MorningStar Dance Academy of Atlanta

3. JIALIN WANG
PAQUITA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

4. AVERY LIANG
GRADUATION BALL - MorningStar Dance Academy of Atlanta

5. AURIELLE JACOBS
SLEEPING BEAUTY VARIATION - Susan Beebe

6. KINSLEY HENRY
PAS DE TROIS VARIATION- SWAN LAKE - The Academy of Lexington Youth Ballet

7. JADEE WENG
FAIRY DOLL - MorningStar Dance Academy of Atlanta

8. ELLIE MAE CLEMONS
VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - LEAP Performing Arts Academy

9. ESME MORAN
CUPID - MorningStar Dance Academy of Atlanta

10. TENSLEY EATON
LA FILLE MAL GARDÉE - Greater Atlanta Christian School of Ballet

PRIMARY COM CLASSICAL

1. GEMMA CORBITT
LA BAYADERE - Susan Beebe

2. EDISON LEE
HARLEQUINADE - Gulf Coast Dance Aliance

3. PHOEBE ROSE CLAEYS
AWAKENING OF FLORA - Phoebe Rose Claeys (Independent)

4. JUNE FITZGERALD
TERESINA VARIATION - Secrets of Classical Ballet Academy

5. OLIVIA ROSIEK
PHAROAH'S DAUGHTER - Art of Technique

6. ANNELISE NORDLUND
VARIATION FROM GRADUATION BALL - Alabama Dance Academy

7. ISSAC DAVYDOV
ALBRECHT VARIATION - Secrets of Classical Ballet Academy

8. MADISON BACKSTROM
CUPID VARIATION - Academy of Int'l Ballet

9. ANNA KAKATY
RAYMONDA VARIATION - Susan Beebe

10. GABRIELLA ROSIEK
LA FILLE MAL GARDEE - Art of Technique

11. JULIA CANNON
LA FILLE MAL GARDEE - The Georgia Ballet

12. EMERY BLANCHARD
PRINCESS FLORINE VARIATION - Gulf Coast Dance Aliance

PRIMARY INT CONTEMPORARY

1. SARAH SHIKHEL
RESTLESS - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. AURIELLE JACOBS
SHADOWS - Susan Beebe

3. KINSLEY HENRY
WINDOW FRIEND - The Academy of Lexington Youth Ballet

4. ELLIE MAE CLEMONS
THE OCEAN ON HER SHOULDERS - LEAP Performing Arts Academy

5. REAGAN BOOTH
SHINE - The Academy of Lexington Youth Ballet

6. ALYSHA WU
RASTA LA VISTA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

7. LILLY SKIE HINTAY
MOONLIGHT - Lilly Hintay

PRIMARY COM CONTEMPORARY

1. GEMMA CORBITT
TRAPPED - Susan Beebe

2. GABRIELLA ROSIEK
SONG FOR VIOLA - Art of Technique

3. OLIVIA ROSIEK
OFTEN A BIRD - Art of Technique

4. ANNELISE NORDLUND
RESCUE - Alabama Dance Academy

5. PHOEBE ROSE CLAEYS
PHOENIX RISING - Phoebe Rose Claeys (Independent)

6. ANNA KAKATY
ON A MISSION - Susan Beebe

7. ISSAC DAVYDOV
TORERO - Secrets of Classical Ballet Academy

8. JULIA CANNON
RHYTHM OF MY HEART - The Georgia Ballet

9. JUNE FITZGERALD
ARIA - Secrets of Classical Ballet Academy

PRE-COMPETITIVE INT CLASSICAL

1. SHUHAN WEN
CHERRY VARIATION - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. ELLIE MA
LITTLE SWAN - MorningStar Dance Academy of Atlanta

3. KATELYN MA
VARIATION FROM PAQUITA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

PRE-COMPETITIVE COM CLASSICAL

1. OLIVE PETERSON
ODETTE VARIATION - Secrets of Classical Ballet Academy

PRE-COMPETITIVE INT CONTEMPORARY

1. KATELYN MA
ESCAPE - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. OLIVE PETERSON
CAROLINE - Secrets of Classical Ballet Academy

JUNIOR INT CLASSICAL

1. SKYLAR REEVE
LA ESMERALDA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. KELLY ZHONG
LA ESMERALDA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

3. KATHERINE YANG
LE CORSAIR VARIATION - Atlanta Professional Dance Academy

4. OLIVIA MA
LA FILLE MAL GARDEE - MorningStar Dance Academy of Atlanta

5. VICTORIA LEE
FAIRY VARIATION - Sugarloaf Ballet

6. SAVANNAH BEASLEY
VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - LEAP Performing Arts Academy

7. XIAOHAN (ELLA) YU
DON QUIXOTE KITRI ACT 1 - Atlanta Professional Dance Academy

8. MIKAYLA FARMER
SLEEPING BEAUTY FAIRY VARIATION - North Atlanta Dance Academy

9. VERA GAEVSKI
ODETTE VARIATION - North Atlanta Dance Academy

10. CLAIRE LING
ESMERALDA VARIATION - Atlanta Professional Dance Academy

JUNIOR COM CLASSICAL

1. YUNXIN LIN
AWAKENING OF FLORA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. ELLA LIU
LA ESMERALDA - Atlanta Professional Dance Academy

3. ALLIE NOLEN
PAQUITA VARIATION - Kelly and Company Studios

4. STELLA ADAMSON
VARIATION FROM COPPELIA - international City school of ballet

5. TRISTAN LIN
GRAND PAS CLASSIQUE VARIATION FROM GISELLE - MorningStar Dance Academy of Atlanta

6. LYLA WU
FLOWER FESTIVAL AT GENZANO - North Atlanta Dance Academy

7. BELLA GALASSI
NIKIYA DEATH VARIATION - Sugarloaf Ballet

8. LUCY WEBB
CUPID - The Georgia Ballet

9. CARLY OTT
TALISMAN - Art of Technique

10. IRIS XU
PAQUITA'S WEDDING - Art of Technique

11. EVA ALLMAN
SWANHILDA - The Georgia Ballet

12. TORI BRADFORD
ESMERALDA ENTRANCE - Terminus Modern Ballet Theater

13. GEORGIA MARKO
VARIATION FROM LA ESMERALDA - Roswell Dance Theatre / Tolbert Yilmaz School of Dance

14. PIERCE BEVANS
COPPÉLIA - Susan Beebe

15. REAGAN HOWE
KITRI ACT 1 - Ballet Academy of Texas

JUNIOR INT CONTEMPORARY

1. MIKA HANNAH
RESIDUUM - international City school of ballet

2. KATHERINE YANG
SHAPE OF WATER - Atlanta Professional Dance Academy

3. XIAOHAN (ELLA) YU
AVE MARIA - Atlanta Professional Dance Academy

4. OLIVIA MA
DECEIT - MorningStar Dance Academy of Atlanta

5. SKYLAR REEVE
CONFLICTION - MorningStar Dance Academy of Atlanta

6. COLE LOVELADY
THE GRAVEL ROAD - Sugarloaf Ballet

7. WENDI ZHANG
INTROSPECTION - Susan Beebe

8. ISAAC MA
IN THE WEB - Sugarloaf Ballet

9. KELLY ZHONG
PARASOMNIA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

10. MIA CHAMBERLAIN
CATCH ME IF YOU CAN - Susan Beebe

JUNIOR COM CONTEMPORARY

1. IRIS XU
LUMINOSITY - Art of Technique

2. STELLA ADAMSON
TRANSMIGRATION - international City school of ballet

3. MADELYN DUNCAN
EDEN - Gulf Coast Dance Aliance

4. PIERCE BEVANS
SILENT ECHOS - Susan Beebe

5. YUNXIN LIN
MACROCOSM - MorningStar Dance Academy of Atlanta

6. MARLEE SCOTT
HANA - Gulf Coast Dance Aliance

7. CULLIE PARSONS
CHASING LIGHT - The STUDIO Savannah

8. TRISTAN LIN
AMPLIFY - MorningStar Dance Academy of Atlanta

9. KENNEDY THOMPSON
THE ARCHITECT - Art of Technique

10. LYLA WU
TEA FOR TWO - North Atlanta Dance Academy

11. CARLY OTT
CANON IN D - Art of Technique

12. ELISABETH CAIN
BREATHE - Roswell Dance Theatre / Tolbert Yilmaz School of Dance

13. JASMINE BUSH
SOLEIL - Alabama Dance Academy

14. ELLA LIU
NEW HORIZON - Atlanta Professional Dance Academy

15. ALLIE NOLEN
THE BEGINNING - Kelly and Company Studios

SENIOR INT CLASSICAL

1. ELSA KUSKY
AURORA ACT 1 - North Atlanta Dance Academy

2. KRISTINE XU
GAMZATTI VARIATION FROM LA BAYADERE - Atlanta Professional Dance Academy

3. KADENCE WANG
SLEEPING BEAUTY AURORA ACT 3 - Atlanta Professional Dance Academy

4. BRENDAN TURNER
SWAN LAKE - North Atlanta Dance Academy

5. LEAH ROGOWSKI
PAS DE QUATRE - North Atlanta Dance Academy

6. SARA CATHERINE SANSOM
VARIATION FROM PAQUITA - The Academy at Andalusia Ballet

7. ZARA WANG
CARMEN - Atlanta Professional Dance Academy

8. MOLLY SOLARSH
PAS DE QUATRE - North Atlanta Dance Academy

9. CHLOE SUN
PAS DE TROIS VARIATION FROM SWAN LAKE - Atlanta Professional Dance Academy

10. KELLY WU
VARIATION FROM PAQUITA - MorningStar Dance Academy of Atlanta

SENIOR COM CLASSICAL

1. JULIE JOYNER
VARIATION FROM GRAND PAS CLASSIQUE - international City school of ballet

2. LINZI HUANG
TALISMAN VARIATION - Atlanta Professional Dance Academy

3. MIHARU KIKUCHI
VARIATION FROM TALISMAN - international City school of ballet

4. MEGHAN GUTOWSKI
VARIATION FROM LA BAYADERE - Alabama Dance Academy

5. SCARLETT SCHULTES
VARIATION FROM AWAKENING OF FLORA - international City school of ballet

6. MAYURI PRADHAN
LE CORSAIRE - The Georgia Ballet

7. JAEGAR HILSABECK
FLOWER FESTIVAL - The Royal Dance Academy

8. KATIE HAIGH
CAVALRY HALT - Susan Beebe

9. KAELA BACKSTROM
AURORA ACT III - Academy of Int'l Ballet

10. NICHOLAS MOTLEY
LA SYLPHIDE - Kelly and Company Studios

11. ELLA WHITE
LA EXMERALDA - Columbia Ballet School

12. KATHRYN HENSLEY
FAIRY VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - Roswell Dance Theatre / Tolbert Yilmaz School of Dance

13. AVA SO-WOON HINTON
DIANA AND ACTEON - North Atlanta Dance Academy

14. MEREDITH JERNIGAN
WILLIAM TELL - Columbia Ballet School

15. CAMPBELL REED
LA ESMERALDA - Ballet Academy of Texas

SENIOR INT CONTEMPORARY

1. BRENDAN TURNER
RE-SENTIRE - North Atlanta Dance Academy

2. CHLOE SUN
RAY OF SUN - Atlanta Professional Dance Academy

3. KRISTINE XU
WHEN THE DAWN COMES - Atlanta Professional Dance Academy

4. NOEMI SANTIAGO
TABULA RASA - international City school of ballet

5. KELLY WU
BLACK RIVER - MorningStar Dance Academy of Atlanta

6. KADENCE WANG
BLOOMING FLOWER - Atlanta Professional Dance Academy

7. SARA CATHERINE SANSOM
IMPROVISING - The Academy at Andalusia Ballet

8. ALEXANDRIA DING
REVERIE - Atlanta Professional Dance Academy

9. LEAH ROGOWSKI
TO WHAT END? - North Atlanta Dance Academy

10. KATHERINE (IVY) YANG
FLECHAZO - MorningStar Dance Academy of Atlanta

SENIOR COM CONTEMPORARY

1. MEGHAN GUTOWSKI
UNTIL WE GO DOWN - Alabama Dance Academy

2. JULIE JOYNER
ALL AT ONCE - international City school of ballet

3. MAYURI PRADHAN
LUMINOUS - The Georgia Ballet

4. MIHARU KIKUCHI
MIDNIGHT FALLS - international City school of ballet

5. NICHOLAS MOTLEY
GOLIATH - Kelly and Company Studios

6. AYLA FLOWERS
EFFERVESCENT - CityDance Conservatory

7. JAEGAR HILSABECK
CONFLICTED - The Royal Dance Academy

8. MADDIE ROBERTS
IN MY SKIN - Alabama Dance Academy

9. LINZI HUANG
REFLECTIONS OF THE MIND - Atlanta Professional Dance Academy

10. NARIAH MULLINS
IT'S ALL COMING BACK TO ME NOW - Elizabeth Williams School of Dance

11. KATIE HAIGH
OBI ONE - Susan Beebe

12. SCARLETT SCHULTES
SIMULATED - international City school of ballet

13. MAI CHATWOOD
TEMPTATION - Gulf Coast Dance Aliance

14. KAYLA BREEDLOVE
FLIGHT - The Academy of Lexington Youth Ballet

15. LORALAI MICHELS
THE OTHER SIDE - Ballet Conservatory of Atlanta

JUNIOR COMPETITIVE PDD

1. THE ENCOUNTER
Ava Kakaty, Pierce Bevans - Susan Beebe

SENIOR COMPETITIVE PDD

1. COPPELIA
Dillon Brumet, Mayuri Pradhan - The Georgia Ballet

2. SLEEPING BEAUTY GRAND PAS DE DEUX
Allie Nolen, Nicholas Motley - Kelly and Company Studios

PRIMARY COMPETITIVE DUO/TRIO

1. RED RIDING HOOD AND THE WOLF
Issac Davydov, Olive Peterson - Secrets of Classical Ballet Academy

2. CZARDAS
Issac Davydov, June Fitzgerald - Secrets of Classical Ballet Academy

PRIMARY INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. DANCE OF CHERRY FROM CIPOLLINO
Elina Ma, Jialin Wang - MorningStar Dance Academy of Atlanta

2. PAS DE TROIS FROM LE CORSAIRE
Emma Dombourian, Ginger Bischoff, Olivia Evans - Alabama Dance Academy

3. OCEAN AND THE PEARLS
Avery Liang, Charleen Chen - MorningStar Dance Academy of Atlanta

PRE-COMPETITIVE INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. OCEAN AND PEARLS
Jadee Weng, Shuhan Wen - MorningStar Dance Academy of Atlanta

JUNIOR INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. SONG OF THE SPRING
Bonnie Dong, Erica Duan, Sophia Long - Atlanta Professional Dance Academy

2. FRIENDS
Isaac Ma, Millie Flesner, Victoria Lee - Sugarloaf Ballet

3. SHOWOFF
Chloe Cartee, Emily Rohn, Evelyn Orso - Alabama Dance Academy

SENIOR COMPETITIVE DUO/TRIO

1. PAINT IT BLACK SWAN
Allie Nolen, Nicholas Motley - Kelly and Company Studios

SENIOR INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. SHADOW
Alexandria Ding, Kadence Wang - Atlanta Professional Dance Academy

2. SILHOUETTES
Iris Chen, Ruoning Zhao - MorningStar Dance Academy of Atlanta

PRIMARY INT ENSEMBLE

1. Doll Dance - MorningStar Dance Academy of Atlanta

JUNIOR INT ENSEMBLE

1. Current - Atlanta Professional Dance Academy
2. Water Lily - MorningStar Dance Academy of Atlanta
3. Interstellar - Alabama Dance Academy

JUNIOR COM ENSEMBLE

1. Who Lights the Sun - Atlanta Professional Dance Academy

SENIOR COM ENSEMBLE

1. Pretend to Sleep - international City school of ballet
2. Plotless - international City school of ballet
3. Impulse Reaction - Alabama Dance Academy