Results for Boston, MA

PRIMARY INT CLASSICAL

1. BIANCA JAO
LA FILLE MAL GARDEE - Akhmedova Ballet Academy

2. CINDY WEI
VARIATION FROM LA ESMERALDA - N&D Ballet

3. RACHEL SU
FAIRY DOLL VARIATION - N&D Ballet

4. ISABELLE LIN
VARIATION FROM GRADUATION BALL - Greenwich Ballet Academy

5. ALICE MENG
VARIATION FROM RAYMONDA - N&D Ballet

6. ANNA WANG
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

7. VIVIAN WANG
VARIATION FROM LA ESMERALDA - N&D Ballet

8. ANNABELLE GLOCKER
FAIRY DOLL VARIATION - New York State Ballet Training Academy

9. LAURA XU
VARIATION FROM GRADUATION BALL - N&D Ballet

10. HONESTY TOLLIVER
DANSE ESPAGNOLE - Dance Dimensions

PRIMARY COM CLASSICAL

1. HARPER ANDERSON
SWANHILDA ACT 3 - Concept Pavielle

2. JULIANA KUANG
VARIATION FROM FAIRY DOLL - N&D Ballet

3. EVELYN SHEN
VARIATION FROM FAIRY DOLL - N&D Ballet

4. ADRIANA BARBER
VARIATION FROM FLAMES OF PARIS - Greenwich Ballet Academy

5. AIMI YUAN
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

6. SIQI WANG
CUPID VARIATION FROM DON QUIXOTE - N&D Ballet

7. KATELYN QIN
VARIATION FROM FLAMES OF PARIS - N&D Ballet

8. LAMAY ZHANG
VARIATION FROM FLAMES OF PARIS - N&D Ballet

9. YUE WU
CUPID - N&D Ballet

10. ISABELLA LU
MEDORA VARIATION FROM LE CORSAIRE - N&D Ballet

11. BRENN THOMAS
CUPID - New York State Ballet Training Academy

12. ANTONIA DEMARTINIS
HARLEQUINADE - Loperfido Dance Academy

13. KENNEDY CANFIELD
TALISMAN - Independent

14. MIRRYN BARBER
GRADUATION BALL - Concept Pavielle

15. FRANCESCA DEMARTINIS
CUPID VARIATION - Loperfido Dance Academy

PRIMARY INT CONTEMPORARY

1. BIANCA JAO
HUMORESQUE - Akhmedova Ballet Academy

2. ETHAN CHEUNG
RECOLLECTION - HONEY ACADEMY

3. ALICE MENG
LET'S GO FOR A WALK - N&D Ballet

4. ISABELLE LIN
COME BY FIRE & RAIN - Greenwich Ballet Academy

PRIMARY COM CONTEMPORARY

1. HARPER ANDERSON
INTROSPECTION - Concept Pavielle

2. FRANCESCA DEMARTINIS
LUNA - Loperfido Dance Academy

3. KENNEDY CANFIELD
DISCORD - Independent

4. JULIANA KUANG
GAME OVER - N&D Ballet

5. MIRRYN BARBER
BLOOM - Concept Pavielle

6. ADRIANA BARBER
LANDSLIDE - Greenwich Ballet Academy

7. EVELYN SHEN
FEEL IT STILL - N&D Ballet

8. ANTONIA DEMARTINIS
OMINOUS - Loperfido Dance Academy

9. SIQI WANG
NEW GIRL - N&D Ballet

10. ISABELLA LU
CASUAL DAY - N&D Ballet

PRE-COMPETITIVE INT CLASSICAL

1. RACHEL YE
VARIATION FROM FLAMES OF PARIS - N&D Ballet

2. WEIWEI MAO
CUPID VARIATION FROM DON QUIXOTE - N&D Ballet

3. GABRIELLA ZHANG
PRINCESS FLORINE VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - N&D Ballet

4. MARY CHENG
VARIATION FROM SLEEPING BEAUTY - N&D Ballet

5. ANGELA LIU
VARIATION FROM GRADUATION BALL - N&D Ballet

6. HONEY TAN
KITRI ACT III - HONEY ACADEMY

7. SHERRY CHEN
CUPID VARIATION - HONEY ACADEMY

8. MIA CAO
FAIRY DOLL - HONEY ACADEMY

9. EVA FERRANTI
SLEEPING BEAUTY - American Ballet Academy

PRE-COMPETITIVE INT CONTEMPORARY

1. MIA CAO
FEATHER - HONEY ACADEMY

2. SHERRY CHEN
MY NAME IS SHERRY - HONEY ACADEMY

3. HONEY TAN
ALIVE AT NIGHT - HONEY ACADEMY

4. EVA FERRANTI
CHERISHED ASPIRATION - American Ballet Academy

JUNIOR INT CLASSICAL

1. DIYA SAGAR
NIKIYA - Arrais Ballet

2. ADRIANA SANCHEZ
MEDORA VARIATION FROM LE CORSAIRE - Greenwich Ballet Academy

3. ELIZA RABUN
VARIATION FROM GISELLE - Greenwich Ballet Academy

4. BELLA ZHAO
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

5. RUOZHU WANG
VARIATION FROM GRADUATION BALL - N&D Ballet

6. MIRA GREENBERG
VARIATION FROM LA FILLE MAL GARDEE - Greenwich Ballet Academy

7. FIONA SHAW
PAQUITA 4TH VARIATION - Newtown Centre of Classical Ballet

8. LILY MEYERHOFF
VARIATION FROM PHARAOH'S DAUGHTER - Greenwich Ballet Academy

9. ADAIRE LEVINE
VARIATION FROM LA FILLE MAL GARDEE - New England Academy of Dance

10. KHLOE AMONTE
LA FILLE MAL GARDEE - Turning Pointe Dance Studio

JUNIOR COM CLASSICAL

1. PILAR RAMIREZ
SWANHILDA VARIATION - Ocean State Ballet

2. CHLOE WANG
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

3. TILLY MANN
SWANHILDA VARIATION FROM COPPELIA - Greenwich Ballet Academy

4. SOPHIA CHANG
VARIATION FROM PAQUITA - Greenwich Ballet Academy

5. EMMA TIAN
VARIATION FROM GRADUATION BALL - N&D Ballet

6. JENNA MIGLIORELLI
VARIATION FROM TALISMAN - N&D Ballet

7. CAMRYN AUGUSTYN
TALISMAN - Koltun Ballet Boston

8. LAURE RIVARD
PRINCESS FLORINE - Koltun Ballet Boston

9. NATHALIE TUROVSKIY
VARIATION FROM HARLEQUINADE - N&D Ballet

10. JULIA WESSLER
VARIATION FROM LA ESMERALDA - South Shore Ballet Theatre

11. ERIN LI
THIRD RIVER VARIATION - Akhmedova Ballet Academy

12. NOA LEAHEY
WILLIAM TELL VARIATION - Greenwich Ballet Academy

13. MAURA MCGUIRE
LA BAYADERE - Hartt Community Division

14. KAIYA BARBER
SLEEPING BEAUTY AURORA VARIATION ACT 3 - Greenwich Ballet Academy

15. ELAINE ZHANG
PAQUITA - Akhmedova Ballet Academy

JUNIOR INT CONTEMPORARY

1. MIRA GREENBERG
I'M COMING BACK FOR YOU - Greenwich Ballet Academy

2. CHARLOTTE THOMAS
ME AND MIRO - Akhmedova Ballet Academy

3. BELLA ZHAO
VISUAL VOICE - N&D Ballet

4. SOPHIA ZHANG
THE OTHER ROOM - Arrais Ballet

5. ADRIANA SANCHEZ
NARROW IS THE WAY - Greenwich Ballet Academy

6. ELIZA RABUN
RUN AND HIDE - Greenwich Ballet Academy

7. ELLOUISE CULLETON
DANZA ESPANOL - Momentum Dance

8. SLOAN DEVRIES
ONE-TRACK MIND - Greenwich Ballet Academy

9. DIYA SAGAR
NóS - Arrais Ballet

10. EMMA FENG
SERENADE - N&D Ballet

JUNIOR COM CONTEMPORARY

1. CARRIGAN PAYLOR
BACK IN TOWN - Summit Dance Shoppe

2. ALEXIS GOMEZ
SPA WATER - Complexity Dance Center

3. LAUREN KIM
MOON FALL - Complexity Dance Center

4. LEAH ROTMAN
LIGHT POINT - Complexity Dance Center

5. NATHALIE TUROVSKIY
A PLASTIC OCEAN - N&D Ballet

6. MAGNOLIA NEWMAN
MINERVA - Koltun Ballet Boston

7. ILEANA MILHAUSER
AMARA TERRA MIA - Portsmouth School of Ballet

8. SAVANNAH HANFLIG
UNDERCURRENT - Turning Pointe Dance Studio

9. ELEANOR KIM
VOICES IN MY HEAD - Akhmedova Ballet Academy

10. CHLOE WANG
ROOT - N&D Ballet

11. ELIANA HONDA
MELANCHOLIA - Akhmedova Ballet Academy

12. HARPER LAMOTHE
VOYAGER - Main Street Dance Center, The Ballet School

13. DAHLIA BROWN
RIPTIDE - Turning Pointe Dance Studio

14. SOPHIA CHANG
PUSH & PULL - Greenwich Ballet Academy

15. KAIYA BARBER
WE ARE THE ONES - Greenwich Ballet Academy

SENIOR INT CLASSICAL

1. MICHELLE LEI
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

2. ALLISON MA
VARIATION FROM PAQUITA - N&D Ballet

3. LUKAS ALTY
SATANELLA - Turning Pointe Dance Studio

4. AVA TULLIS
VARIATION FROM TALISMAN - Portsmouth School of Ballet

5. MAIREAD SMELSER
PAQUITA - Turning Pointe Dance Studio

6. KILLIAN BECK
BRIDESMAID VARIATION - New York State Ballet Training Academy

7. CATALINA ZAPATA
VARIATION FROM LE CORSAIRE - Greenwich Ballet Academy

8. CIARA FINK
QUEEN OF THE DRYADS - New York State Ballet Training Academy

9. JOCELYN CHEN
VARIATION FROM HARLEQUINADE - N&D Ballet

10. BRENNA KINNES
FINGER FAIRY - Massachusetts Dance Academy

SENIOR COM CLASSICAL

1. ELOISE BEAUDOIN
VARIATION FROM AWAKENING OF FLORA - Ocean State Ballet

2. CECILY REED
LA ESMERALDA - Hartt Community Division

3. ANGELA YUAN
VARIATION FROM SATANELLA - N&D Ballet

4. JULIET DONG
KITRI'S ENTRANCE - J Dong

5. LUCY QIAN
DIANA VARIATION - Akhmedova Ballet Academy

6. LILA PATEL
VARIATION FROM RAYMONDA - Turning Pointe Dance Studio

7. CHELSEA SHEN
GRAND PAS CLASSIQUE - Franklin School for the Performing Arts/Ballet Franklin

8. AIRLIE SANTOS
ÉTUDES - Turning Pointe Dance Studio

9. LARA SCAMINACI
VARIATION FROM PAQUITA - Greenwich Ballet Academy

10. EVE MACK
MEDORA - Koltun Ballet Boston

11. JULIANA ANDERSON
FAIRY OF GENEROSITY - Akhmedova Ballet Academy

12. ISABEL RODRIGUEZ
VARIATION FROM CARMEN - Ocean State Ballet

13. GRACE ELLIS
VARIATION FROM DON QUIXOTE - Ocean State Ballet

14. VIRGINIA NEWMAN
GISELLE - Koltun Ballet Boston

15. STELLA LIBMAN
VARIATION FROM LE CORSAIRE - New England Academy of Dance

SENIOR INT CONTEMPORARY

1. MICHELLE LEI
THE TROUBLE NOTES - N&D Ballet

2. ISABELLE CESPEDES
GRAVITATIONAL FORCES - Akhmedova Ballet Academy

3. SHOBI STEEN
PRINTEMPS - Arrais Ballet

4. CATALINA ZAPATA
THIS ISN'T HAPPENING - Greenwich Ballet Academy

5. ALLISON MA
MY REFLECTION - N&D Ballet

6. LUKAS ALTY
NEVER GOING BACK AGAIN - Turning Pointe Dance Studio

7. AVA TULLIS
SURFACING - Portsmouth School of Ballet

8. KILLIAN BECK
WE INSIST - New York State Ballet Training Academy

9. MAIREAD SMELSER
MAIREAD - Turning Pointe Dance Studio

10. AILISH MCDONOUGH
UNTIL THE END - Empire Dance Company

SENIOR COM CONTEMPORARY

1. ELOISE BEAUDOIN
LOST - Ocean State Ballet

2. LUCY QIAN
SENZA PAURA - Akhmedova Ballet Academy

3. MADISON RIZZO
DESCEND - Massachusetts Dance Academy

4. ANGELA YUAN
BACK IN TIME - N&D Ballet

5. LUKE HATZIS
SLEEP ON THE FLOOR - Rockwell Dance Center

6. CHELSEA SHEN
INFRA - Franklin School for the Performing Arts/Ballet Franklin

7. VIRGINIA NEWMAN
ECHO - Koltun Ballet Boston

8. SIENA HILL
OVERTAKEN - Portsmouth School of Ballet

9. GRACE ELLIS
SARAJEVO - Ocean State Ballet

10. MOLLIE OSGOOD
MERMAID DREAMS - Wilmington Dance Academy

11. AMELIA DMYTRUK
STRENGTH IN FRAGILITY - Ocean State Ballet

12. LILA PATEL
THE WELL - Turning Pointe Dance Studio

13. MIKA NUZUM
NOT MY RESPONSIBILITY - Greenwich Ballet Academy

14. ISABEL RODRIGUEZ
IN THE WAKING HOURS - Ocean State Ballet

15. ANNYA HERMAN
CANDLE IN THE WIND - Turning Pointe Dance Studio

JUNIOR COMPETITIVE PDD

1. THE STRANGER
Alexis Gomez, Leah Rotman - Complexity Dance Center

SENIOR COMPETITIVE PDD

1. SONG WITHOUT WORDS
Aidan Carver, Pilar Ramirez - Ocean State Ballet

PRIMARY COMPETITIVE DUO/TRIO

1. INTERTWINED
Antonia DeMartinis, Francesca DeMartinis - Loperfido Dance Academy

2. NORWEGIAN DANCE
Bianca Jao, Eleanor Kim, Eliana Honda - Akhmedova Ballet Academy

3. OCEAN AND PEARLS
Alaina Lema, Lisa Delaplain - American Ballet Academy

4. SHELTERING TREE
Grace Alfaia, Josephina Muro - American Ballet Academy

PRIMARY INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. LONELY GOATHERD
Annabel Ubaghs, Natalia Canarozzi, Zoey Frechette - Rockwell Dance Center

JUNIOR COMPETITIVE DUO/TRIO

1. SHADOW SELF
Eleanor Kim, Eliana Honda - Akhmedova Ballet Academy

2. BOHEMIAN GIRLS
Emma Paskhal, Isabelle Cespedes, Lucy Qian - Akhmedova Ballet Academy

3. VARIATION FROM RAYMONDA
Sophia Chang, Tilly Mann - Greenwich Ballet Academy

4. HIGH SPIRITS
Elaine Zhang, Erin Li - Akhmedova Ballet Academy

5. BREAKING THROUGH THE MIRROR
Clara Kelly, Julia Wessler - South Shore Ballet Theatre

JUNIOR INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. WHITE CAT & PUSS 'N BOOTS VARIATION
Henry Lazowski, Zoey Frechette - Rockwell Dance Center

SENIOR COMPETITIVE DUO/TRIO

1. BLINDSIDE
Magnolia Newman, Virginia Newman - Koltun Ballet Boston

2. TOXIC
Airlie Santos, Amelia Moesman, Lila Patel - Turning Pointe Dance Studio

3. THE CLOCK TICKS ON
Mollie Osgood, Norah Brady, Reaghan Brady - Wilmington Dance Academy

SENIOR INTERMEDIATE DUO/TRIO

1. UNDER PRESSURE
Ailish McDonough, Eva Baars - Empire Dance Company

PRIMARY INT ENSEMBLE

1. Waltz of hours - HONEY ACADEMY

PRE-COMPETITIVE INT ENSEMBLE

1. TARANTELLA - N&D Ballet
2. Doll Dance - Koltun Ballet Boston

JUNIOR INT ENSEMBLE

1. We're Built for More - Greenwich Ballet Academy

JUNIOR COM ENSEMBLE

1. Chorus - Koltun Ballet Boston
2. Viva Tarantella - Akhmedova Ballet Academy
3. Catalyst - Koltun Ballet Boston
4. Quantum Intuition - Akhmedova Ballet Academy
5. Happy Boots - Akhmedova Ballet Academy

SENIOR COM ENSEMBLE

1. Heaven - Portsmouth School of Ballet
2. Awake My Soul - Rockwell Dance Center
3. Go Do - Rockwell Dance Center
4. Bitter Earth - Portsmouth School of Ballet
5. Baruch - Rockwell Dance Center